انتخاب استاد دانشگاه امیرکبیر بوسیله عنوان بانوی برگزیده صنعتگر

بوسیله گزارش ایسنا، دکتر سهیلا سلحشور کردستانی قد هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر که به نشانی بانوی منتخب صنعتگر معرفی کردن شده است، در تشریفات روز صنعت و معدن بوسیله نقش برجسته زنان ناحیه داخل شریک شدن های دانش بنیان و استارتاپ ها رمز کرد.

وی افزود: نقش زنان در صرفه جویی فعلی و دنیای مدرن در رشته های فنی و مهندسی و پزشکی بارز و تخصیص به فرد است.

بوسیله گفته بانوی برگزیده صنعتگر کشور، در مشارکت های دانش بنیاد با کاربرد از فناوری های مدرن قادر به تولید محصولات با ارزش افزوده بسیار بالایی هستیم که این مزیت آنها است و شرکت های خرد بنیان می توانند جایگزین درآمدهای نفتی شوند. 

وی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر امکان وابستگی صنعت و دانشگاه را ترقی داده است.

این بانوی صنعتگر گفت: شرکتی که غلام مدیریت آن را بر عهده داری دارم داخل حال حاضر ۸۰ علیه معرفت بنیاد در حوزه پزشکی تولید می کند که این شریک به ۱۵ ناحیه اروپایی صادرات دارد.

دکتر سلحشور خاطرنشان کرد: این شرکت دارای ۳۵ ثبت اختراع بین المللی و ملی است.

وی دنباله داد: ۸۵ نفر داخل شریک شدن علم بن من فعال هستند که این افراد از برگزیدگان دانشگاهی قلمرو به شمار می روند، 

این بانوی صنعتگر تاکید کرد: زنان نقش های مهم مدیریتی در این شرکت را برعهده دارند.

طبیب سلحشور تصریح کرد: به واسطه این همکاری توانستیم حدود ۴ تا ۵ هزار اشتغال غیرمستقیم در ناحیه ایجاد کنیم که دانشگاه صنعت امیرکبیر امکان ارتباط صنعت و دانشگاه را برایمان فعال کرد.

دکتر سهیلا سلحشور کردستانی مدرک کارشناسی خود را در رشته شیمی از دانشگاه دمونتوفورد انگلستان قبض کرده است. وی نیز مدرک کارشناسی مبصر خویشتن را از دانشگاه لیدز انگلستان تو رشته شیمی الیاف و دکتری تخصصی خود را همچنین در رشته بیوشیمی اخذ کرده است. وی فوق دکتری تخصصی خود تو رشته بیولوژی مولکولی را  از دانشگاه بیرمنگام دریافت کرده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوسیله نشانی مدیرگروه بیومتریال کالج مهندسی- پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال های ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ مبتلا به فعالیت بوده است و پس از آن به عنوان عضوی از هیات علمی این دانشکده نخبه شد.

وی سمت نایب برجسته جستار و ترقی یکی از باهم اتحاد کردن های ساخت ابزار پزشکی را داخل سال های ۱۳۷۶ و ۱۳۷۷ داشته است.

وی به نشانی محقق مرجح در سال ۱۳۷۸ در عید بین المللی خوارزمی، کارآفرین برتر داخل سال ۱۳۸۷در چهارمین مهمانی ملی فن آفرینی روحانی بهایی، تدبیر آفرین لایق در سال ۱۳۸۷ تو چهارمین مهمانی ملی فن آفرینی شیخ بهایی شده است.

این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز به نشانی لله عالی زن تو ایران در سال ۱۳۷۸ از دانشگاه الزهرا تفویض شده است.

دریافت مباهات تدبیر آفرین برتر در سال ۱۳۸۷ در بنیاد علمی نخبگان و کسب جایزه نوآوری و شکوفایی در همین مراسم از دیگر افتخارات وی بوده است.

وی موفق به کسب مقام سومین با کسب جایزه، تندیس و لوح خاص درون ششمین جشنواره نانو فناوری در سال ۱۳۹۰ نیز شده است.

پهلو بنیان اخبار روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی تربیت ۱۰ دانشجوی دکتری ، ۴۱ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۶۳ دانشجوی کارشناسی را بر عهده داری داشته است.

انتهای پیام