رویه اندازی مجلس قرآن و عترت درون طولانی دانشگاه های لرستان

حجت الاسلام مهدی قدرتی داخل آیین پاس هفته قرآن و عترت در دانشگاه های لرستان، اظهار کرد: اسلام آمده است تا انسان را بوسیله نهایت و قله کمال برساند و برای رسیدن به این اهداف طرح و برنامه خوشی انسانی را تو قالب قرآن بیان کرده است.

وی با ذکر این مطلب که قرآن به عنوان ثقل اکبر در بین ملت اسلامی به سپرده مانده است، اضافه کرد: مقاطعه قرآن یک شرط سنگین است و هر کسی نمی تواند آن را تبیین کند چراکه درک قرآن احتیاج به کسی دارد که از جنس قرآن باشد.

قدرتی با تأکید بر این که سادگی قرآن برای راهنمایی کلی بشر است، ادامه داد: حساسیت قرآن نیازمند مفسر و بیانگر است و باطن و جوهر قرآن باید توسط کسی تفسیر شود که دارای طهارت باطنی باشد چراکه بدون فسق و فجور باطنی نمی توان مفسر قرآن وجود.

مهتر دفاتر سرشت رهبری درون دانشگاه های لرستان با تأکید بر این که طهارت باطنی داخل پیامبر و ائمه معصوم نمایان می شود، خاطرنشان کرد: قرآن و عترت بدون تیمار نمی توانند ما را به جایی برسانند و هر دو داخل به خشکی امدن بی آرامی می توانند جاده الهی را نورانی کنند.

وی با ذکر این مطلب که شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت در دانشگاه های استان با آستان مراکز آموزش عالی استان تشکیل شده است بوسیله بود کانون قرآن و عترت در تمام مراکز عالی استان اشاره کرد و افزود: کمال مطلوب از تشکیل شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی دانشگاه های لرستان انسجام درون برگزاری برنامه های قرآنی سطح دانشگاه ها است.

قدرتی با تأکید به خشکی امدن این که هفته قرآنی دانشگاه ها با رحلت علامه طباطبایی مقارن است، ادامه انصاف: این هفته فرصتی برای بزرگداشت از مقام قرآن و فعالان قرآنی در سطح دانشگاه ها است.

انتهای پیام