ضرورت بیمه زندگی و حوادث دستیاران مشغول درون بخش های پرخطر

به گزارش ایسنا،دکتر هومان پارسایی به تلاش دانشجویان دستیاری در مبارزه با کرونا رمز کرد و گفت: شرایط ایجاد شده ناشی از بیماری کویید ۱۹ موجب نگرانی ­هایی در اجتماع شده است و دستیاران و کارورزان پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری تو تمام بسرنوشت شوم دچار کردن های بیمارستانی تو کنار سایر اعضای آویشن علاج و کلکسیون وزارت بهداشت نقش انکارناپذیری داخل علاج و کنترل شیوع این بیماری برعهده دارند. نیل به این شعار که جزو اولویت ­های خانواده ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، مگر در سایه همدلی، مشارکت، ابداع بستر آرام و رفع موانع و دغدغه­ ها میسر نخواهد بود. 

وی در امتداد افزود: دستیاران مانند ابد خویشتن را در به خشکی امدن مسؤولان می بینند و علی رغم اینکه نیروی آموزشی فاقد پوشش خدمات بیمه ای هستند، بنابر عِرق ملی و تقدس ذاتی لفافه پزشکی به صورت داوطلبانه در شیار برتر مواجهه و درمان این بیماری صبر اندوهناک اند و درون این برهه احساساتی از هیچ تلاشی بخاطر کنترل و علاج این بیماری دریغ نمی کنند.

دبیر شورای مرکزی کنفرانس دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: همانگونه که در حال حاضر وظیفه واقعی کادر علاج استمرار مراقبت های درمانی است، نگاهداری و صیانت از کادر درمان و اجتماع دانشجویان علوم پزشکی نیز یک وظیفه ملی است و سلامت این قشر و قوم های آن ها از الزامات نوکری رسانی بهتر است؛ در مولود از مسؤولان تو تمام رده های حقوق بگیر تمایل می رود که وضعیت را از نظر تجهیزات و امکانات محافظتی برای آویشن درمان فراهم کنند، هر چند تا کنون برخی از امکانات مجهز شده، اما با توجه به شیوع این بیماری و نیاز به مهیا وجود داشتن آویشن تداوی بوسیله تجهیزات محافظتی کامل، انتظار می رود کمال شریک از لفظ روسای بیمارستان ها صورت گیرد.

این دانشجوی دستیاری داوطلب مبارزه با بیماری کرونا تصریح کرد: وضعیت خلق شده شاگرد از ویروس کرونا، معمولی محو و  متأسفانه دستیاران و دانشجویان مقاطع متنوع مستقر در بیمارستان ها با توجه به اینکه نیروی آموزشی بوده و نیروی رسمی وزارت بهداشت نیستند، به دلیل مشکلات قانونی، بیمه تأمین اجتماعی نمی شوند و در صورت بروز رخداد علاوه پهلو آسیب فکری و روانی، خانواده آن ها دستخوش آسیب های مالی نیز می شوند؛ علی رغم همگی خطرهای موجود دستیاران کماکان تو حال خدمت در ردیف مقدم جبهه مبارزه با کرونا هستند.

بوسیله گفته این فعال دانشجویی، پیشنهاد می شود که وزارت بهداشت با بیمه زندگی و بیمه حوادث برای دستیاران و دانشجویانی که در جزء های پرخطر هستند، پوششی ایجاد یواش تا داخل رخ ابتلا و متورم ایشان خانواده آن ها از مزایای بیمه عمر و بیمه حوادث بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: با تمام نگرانی هایی که حیات دارد، انسان ما از گذشته نشان داده اند در شرایط مشابه با اتحاد و همدلی می توانند سربلند از زیر بار مشکلات بیرون شوند. حال که کادر مصونیت و تداوی در صف اول مبارزه با این بیماری راحتی گرفته اند، دستیاران داخل طولانی مقاطع و لفافه های آموزشی از هیچ تلاشی بخاطر رسیدن به این هدف مشترک دریغ نمی کنند و ان شاء الله با یاری خدای متعال و انبازی مردم کرونا را ضعف خواهیم داد.

کف نفس در خصوص پیوستن دانشجویان به «پویش دانشجویی مبارزه با کرونا»، گفت: اخیراً با نحو اندازی فراخوان «پویش دانشجویی مقابله با کرونا» از سوی دستیار فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، قرار است دانشجویان داخل چهار محور «پیشگیری»، «مبارزه»، «سلامت رسا» و «مستندسازی» گروه بندی شوند. همانگونه که درون هر متشنج این چهار محور، محورهای مهم حضور و تلاش بوده، متد اندازی این پویش در گوهر دستیار می درنگ تا بانک اطلاعاتی از دانشجویان فعال و قدیم در صحنه در دسترس باشد تا در لحظات حساس با همکاری آن ها بخاطر کنترل و تداوی بیماری های همه گیر و بحران ها با سرعت بیشتری اقدام شود.

نویسنده شورای مرکزی جلسه دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت، یادآور شد: جلسه دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت ضمن قدردانی از همه دستیاران و دانشجویانی که در تمام مقاطع در مجاهدت بخاطر کنترل این بیماری هستند، از مردم کام می بطی ء تا با وزارت بهداشت انبازی لازم را داشته باشند. مربوط به این بیماری یک موضوع ملی بوده و همت و همدلی ملی را می طلبد. همچنین از کارورزان و دانشجویان دعوت می کنیم تا با شرکت در پویش دانشجویی مقابله با کرونا، با پتانسیل بالای خود آویشن درمان را همیاری کنند.

به گزارش مفدا، وی تو عاقبت با اشاره بوسیله شهید دانستن خادمین بهداشت و اشتی انسان در مبارزه با کرونا از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: این ائتلاف بیش مبارکی است، زیرا این جهاد بوسیله واقع تو گونه خداوند است؛ در مدت تلاش گران این عرصه تو حوزه بهداشت و درمان از جان خود گذشته اند و داخل مواجهه مستقیم با بیماری راحتی دارند، امیدوارم با بیمه زندگی کردن دانشجویان دستیاری که در عرصه فعالیت خود در مواجهه با خطر هستند، به این عزیزان قوت قلب لازم را بدهیم و مسؤولان در این مملکت همچنین ورود جدی داشته باشند.

انتهای پیام