ضرورت بیمه زندگی و حوادث دستیاران مشغول در بسرنوشت شوم دچار کردن های پرخطر

به گزارش ایسنا،دکتر هومان پارسایی به تلاش دانشجویان دستیاری داخل مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: وضعیت ساختن شده ناشی از بیماری کویید ۱۹ موجب نگرانی ­هایی در جامعه شده است و دستیاران و کارورزان پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری در تمام بخش های بیمارستانی درون کنار سایر اعضای آویشن درمان و مجموعه وزارت بهداشت نقش انکارناپذیری در درمان و کنترل عالمگیر این بیماری برعهده دارند. نیل به این هدف که جزو اولویت ­های خانواده بزرگ وزارت بهداشت، تداوی و آموزش پزشکی است، جز داخل سایه همدلی، مشارکت، ابداع بستر آرام و رفع موانع و دغدغه­ ها میسر نخواهد بود. 

وی درون ادامه افزود: دستیاران مانند همیشه خویشتن را تو کنار مسؤولان می بینند و علی رغم اینکه نیروی آموزشی فاقد پوشش خدمات بیمه ای هستند، بنابر عِرق ملی و تقدس فطری رشته پزشکی به رخساره داوطلبانه درون شیار مقدم مواجهه و علاج این بیماری قرار پژمان اند و در این برهه احساساتی از هیچگاه تلاشی برای کنترل و درمان این بیماری دریغ نمی کنند.

دبیر شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت تفکر نشان کرد: همانگونه که تو حال حاضر مقرری اصلی کادر علاج استمرار مراقبت های درمانی است، حفاظت و صیانت از کادر درمان و جامعه دانشجویان علوم پزشکی نیز یک شهریه ملی است و اشتی این قشر و قوم های آن ها از الزامات خدمت رسانی بهتر است؛ داخل نتیجه از مسؤولان درون طولانی رده های حقوق بگیر غبطه می جوی که شرایط را از دیدن برگ و امکانات محافظتی برای تیم درمان فراهم کنند، هر چند تا کنون فداکار از امکانات مجهز شده، اما با توجه بوسیله مسری این بیماری و احتیاج بوسیله مهیا بودن آویشن درمان به تجهیزات محافظتی کامل، انتظار می رود کمال همدستی از لفظ روسای بیمارستان ها رخ گیرد.

این دانشجوی دستیاری داوطلب مبارزه با بیماری کرونا تصریح کرد: شرایط خلق کردن شده شاگرد از ویروس کرونا، عادی نیست و  متأسفانه دستیاران و دانشجویان مقاطع مختلف قائم در بیمارستان ها با توجه بوسیله اینکه نیروی آموزشی بوده و نیروی رسمی وزارت بهداشت نیستند، به دلیل مشکلات قانونی، بیمه تأمین مدنی نمی شوند و در صورت ابراز تصادف علاوه بر آسیب فکری و روانی، خانواده آن ها دستخوش آسیب های مالی همچنین می شوند؛ علی رغم همه خطرهای موجود دستیاران کماکان در حال خدمت تو صف برتر جبهه مبارزه با کرونا هستند.

به گفته این کوشا دانشجویی، پیشنهاد می شود که وزارت بهداشت با بیمه زندگی و بیمه حوادث برای دستیاران و دانشجویانی که در بخش های پرخطر هستند، پوششی ایجاد نرم تا در رخساره ابتلا و فوت ایشان خانواده آن ها از مزایای بیمه عمر و بیمه حوادث یکروز مند شوند.

وی افزایش کرد: با طولانی نگرانی هایی که وجود دارد، مردم ما از گذشته نشان داده اند در وضعیت شبیه با اتحاد و همدلی می توانند سربلند از دامن بار مشکلات خارج شوند. حال که کادر اشتی و درمان درون ردیف مقدمه مبارزه با این بیماری قرار گرفته اند، دستیاران درون تمام مقاطع و رشته های آموزشی از هیچگاه تلاشی بخاطر بزمین نشستن به این مرام مشترک دریغ نمی کنند و ان شاء الله با مدد خدای متعال و مشارکت آدم کرونا را شکست خواهیم عدل.

کف نفس داخل خصوص پیوستن دانشجویان به «پویش دانشجویی مبارزه با کرونا»، گفت: اخیراً با رویه اندازی فراخوان «پویش دانشجویی مقابله با کرونا» از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، فراغت است دانشجویان در چهار محور «پیشگیری»، «مبارزه»، «سلامت روان» و «مستندسازی» دسته بندی شوند. همانگونه که در هر بحرانی این چهار محور، محورهای مهم حضور و تلاش بوده، رویه اندازی این پویش داخل حقیقت کمک می نرم تا بانک اطلاعاتی از دانشجویان کوشا و همیشه در صحنه داخل دسترس باشد تا در لحظات حساس با مشارکت آن ها برای کنترل و علاج بیماری های همه گیر و نزاع ها با سرعت بیشتری رفتار شود.

نویسنده شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت، یادآور شد: نشست دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت ضمن قدردانی از همگی دستیاران و دانشجویانی که تو تمام مقاطع تو تلاش برای کنترل این بیماری هستند، از مردم امید می کند تا با وزارت بهداشت همکاری لازم را داشته باشند. بجهت این مصیبت یک موضوع ملی بوده و همت و همدلی ملی را می طلبد. همچنین از کارورزان و دانشجویان دعوت می کنیم تا با انبازی در پویش دانشجویی مقابله با کرونا، با پتانسیل بالای خود تیم درمان را همیاری کنند.

به گزارش مفدا، وی در پایان با اشاره به شهید دانستن خادمین بهداشت و سلامت آدم در مبارزه با کرونا از لفظ رهبر معظم انقلاب، افزود: این اتفاق بسیار مبارکی است، چون این جهاد به واقع داخل راه خداوند است؛ زیرا تکاپو گران این عرصه در حوزه بهداشت و درمان از جان خویشتن گذشته اند و در مواجهه مستقیم با بیماری استراحت دارند، امیدوارم با بیمه عمر کردن دانشجویان دستیاری که تو عرصه فعالیت خویشتن در مواجهه با خطر هستند، بوسیله این عزیزان قوت قلب لازم را بدهیم و مسؤولان در این حوزه نیز ورود جدی داشته باشند.

انتهای پیام